• 09.12.20, 07:00

Inimesed peaksid ise ütlema, kui neil on liiga palju tööülesandeid

Euroopa Parlamendis koostatavas raportis „Õigus olla mittekättesaadav“ kaalutakse vajadust reguleerida töösuhet selliselt, et töötaja pääseks vabal ajal tööandja digitaalse keti otsast lahti. Swedbanki personalijuhi Ülle Mati sõnul ei tulene ületöötamine sageli tööandjate survest, mida seadusega reguleerida soovitakse, vaid üldisest töökultuurist.
Ülle Matt
  • Ülle Matt Foto: Jake Farra
„Tööajast rääkides peab alati meeles pidama, et siin on kaks poolt: töötaja ja juht. Me ei räägi ainult tööandjapoolsest orjastamisest, osal inimestel on ka komme ise ennast n-ö orjastada,“ selgitas Matt. „Ma loodan, et ka Eestis hakkavad inimesed ise ütlema, et mul on tööd liiga palju, peame tegema midagi teisiti. Sest miks inimene töötab liiga palju? Kui küsida, kas tööandja on palunud tal ületunde teha, siis sageli öeldakse, et ei ole. Inimene ise tunneb, et peaks kõik pooleliolevad asjad ära tegema. Sageli sunnib inimese sisemine vastutustunne teda ületunde tegema.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele