Mida tähendab stereotüüpne mõtlemine värbamisel? Mis on mõttevildakused ja kuidas hakata nende märkamisel enda mõtlemist juhtima?
Eesti tööturgu iseloomustab stereotüüpne mõtlemine ja sellest tingituna valitseb tööturul suur segregeeritus. „Eesti meeste ja naiste palgalõhe on üks suuremaid maailmas ning naiste osakaal on tippjuhtide seas väga väike. Ikka veel kehtib arvamus, et tallinlase palk on või peaks olema suurem kui sama tööd tegeva inimese töötasu mujal Eestis. Vanuse kasvades väheneb võimalus leida erialast tööd ja säilitada senine elatusstandard,“ loetleb Swedbanki personalijuht Ülle Matt vaid üksikuid näiteid stereotüüpsest mõtlemisest tingitud probleemidest.
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.