Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Muutuv töökeskkond: vajadused ja heaolu
Nutiseadmed, ergonoomilised töövahendid ja keskkond, millest mõnekümne aasta eest tööl ei osatud unistada, on muutunud iseenesestmõistetavaks. Samas hinnatakse privaatsust, mida avatud tööruumid alati ei soosi.
1980. aastate algus. Puidutsehhis, kus treiti peamiselt nööpe ja pöörasid, langes peenike puidutolm puudrina näole ja väikesed keerdus laasturibad „kaunistasid” juukseid nagu fusill'id. Tööpäeva lõpuks kattis tolmukord lisaks riietele ka sellealust keha. Pesta ennast polnud võimalik. Pärast vahetuse lõppu kloppisid töötajad sõltumata ilmast õues oma kitli suuremast sodist puhtaks ja tõmbasid kitsukeses riietusruumis kojuminekuriided selga.
Tööjõuturule tuleval noorel inimesel on hoopis teistsugused ootused nii töö iseloomule kui ka tulevikule ja nendega tuleb arvestada, ütleb HKScan Estonia Baltikumi personalidirektor Relika Rohtoja.
Jaanuari lõpuni on avatud peresõbraliku tööandja märgise kandideerimisvoor era-, avaliku ja kolmanda sektori tööandjatele, kes usuvad, et läbi õnnelike töötajate kasvab organisatsiooni konkurentsivõime.
Swedbanki personalijuht Ülle Matt kirjutab, et lisaks paljudele muudele viisidele, kuidas saab ettevõte töötajat hoida, on oluline edendada nii töötajate füüsilist kui ka vaimset tervist.
Kuigi ehitusvaldkonnas prognoositakse kasvu stabiliseerumist, siis meie ettevõttes leiame, et on hea aeg kasvueesmärkide realiseerimiseks, ütleb Vanalinna Ehitus OÜ personalijuht ja juhatuse liige Aet Urvast.