• 18.05.17, 11:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mis teeb heast tööst suurepärase töö?

Kes meist ei tahaks teha suurepärast tööd? Kuidas aga enda jaoks see mõiste üldse lahti mõtestada? Kas suurepärane töö on see, kui sul on kindel töö? Või see, kus sulle makstakse õiglaselt? Või hoopis see, kus saad teha seda, mida soovid?
Mis teeb heast tööst suurepärase töö?
Vaata SIIT lühivideot samal teemal (video pikkus vaid 2.29)!
Tegelikult on loomulikult suurepärase töö määratlemisel väga palju subjektiivsust, aga Gallup, mis uurib igal aastal üle maailma inimeste tööle pühendumust, määratleb suurepärast tööd kolme tunnuse kaudu:
a) inimene tunneb, et ta saab tööl oma oskusi ja teadmisi kasutada (end realiseerida);
b) inimene tunneb, et ta teab täpselt, mida temalt oodatakse (pole hägusust tööülesannetes);c) inimene tunneb, et tema töö on tähenduslik – ta on kellegi jaoks kasulik ja vajalik (on abiks kellelegi).
Kuidas on lood sinuga? Kas sina tunned, et sa realiseerid tööl oma tegelikku potentsiaali, kas sa saad täpselt ja regulaarselt oma juhilt tagasisidet, mida ta ikkagi täpselt sinult ootab, ning kas tunned, et sa puudutad oma tööga kellegi elu?
Kui jah, siis kuulud sa selle vähese 8% eestlaste hulka, kes 2016. aastal väitsid, et nendel on suurepärane töö. Ülejäänud ütlesid, et nendel on hea töö, mis Gallupi tähenduses viitab lihtsalt kindlustundele oma töökoha suhtes.
Juhi roll suurepärase töö loomisel
Kui sa oled juht, siis mida sa oled viimasel ajal teinud, et aidata oma töötajatel muuta head tööd suurepäraseks? Kas oled rääkinud neile, et nad on sulle olulised? Kas oled rääkinud, kuidas te üheskoos midagi maailmas paremaks muudate? Kas oled andnud tagasisidet, kuidas nendel läheb ja millele võiksid nad rohkem tähelepanu pöörata? Ja kas oled loonud inimestele arenguvõimalusi, et nad saaksid pidevalt end arendada ja oma tegelikku potentsiaali realiseerida?
Allikas: Motivaatori blogi
Autor: Kaido Pajumaa, Motivaatori meeskonna- ja juhtimiskoolitaja

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 13:49
Mikrokraadiprogramm, täiendusõpe, avatud õpe – mis need on?
Tallinna Ülikooli mikrokraadiprogrammidest, täiendusõppest ning avatud õppest räägib lähemalt Tallinna Ülikooli koolitus- ja konverentsikeskuse avatud õppe peaspetsialist Marge Kõrvits.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele