Saates „Töö ja palk” räägime õppimisest, tuleviku töödest ja sellest, mida õppima minna, et tulevikus tööd oleks.
- Kutsekoja OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad, Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson ja töötukassa oskuste arendamise osakonna juht Kerstin Holland. Foto: Äripäev
Enam ei tööta mudel, et inimesel on üks töö terveks eluks. Inimene on aina mitmekülgsem, mis tähendab seda, et ta pidevalt õpib ning suurendab oma teadmiste ja kogemuste pagasit. Ka õpetajatel ja karjäärinõustajatel on selles oluline roll, sest eriti noortele tuleb maast madalast nõu anda, kelleks nad võiksid õppida.
Palju räägitakse sellest, et robotid võtavad inimestelt töö ära. Tegelikkuses ei tasu seda karta, sest digitaliseerimine ja automatiseerimine loob ka uusi töökohti juurde. Masinad ei hakka kunagi tegema meeskonnatööd või loovalt mõtlema – inimlik puudutus jääb alati, aga see lihtsalt muutub ajas.
Stuudios on töötukassa oskuste arendamise osakonna juht Kerstin Holland, Kutsekoja OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad ja Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson.
Saadet juhib Äripäeva personaliuudiste teemaveebi juht Kai Miller.
Kuulake saadet:
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.