• 27.11.19, 08:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Nikolai Kabatsikov: talent leiab töö, mitte ettevõte talendi

Ainuüksi Eesti IKT-sektor vajab tuleval aastal 7000 uut töötajat. See on küll suur number, ent mitte midagi kaelamurdvat, sest värbamisprotsessid on aja jooksul muutunud, kirjutab ligi 300 inimest Bolti meelitanud värbamistiimi juht Nikolai Kabatsikov.
Nikolai Kabatsikov.
  • Nikolai Kabatsikov. Foto: Erakogu
Klassikalist „saada meile oma CV”–tüüpi tööle kandideerimist küll veel kohtab, ent selle väärtus ajas ainult langeb. Saame endiselt keskmiselt ühe CV minutis, ent sel viisil asub ettevõttes tööle iga kahesajas kandidaat. Uute töötajate leidmiseks on lihtsalt nutikamaid viise, kui tundide kaupa CV-sid lugeda.

Seotud lood

Arvamused
  • 21.11.19, 12:26
If Kindlustuse personalidirektor: inimesed ühinevad firmadega, aga lahkuvad juhtide pärast
Konkurentsivõimeline palk on tänapäeval hügieenitegur ja kindlasti ei ole see ainus, millele saaksid tööandjad töötajate hoidmisel keskenduda, leiab If Kindlustuse personalidirektor Liina Kesküla, kes jagas, millised on ettevõtte lähiaastate värbamisplaanid ja kuidas töötajaid motiveeritakse.
Arvamused
  • 27.11.19, 06:30
Vanalinna Ehituse personalijuht: 2019 on olnud tööjõu mõttes stabiilsem
Kuigi ehitusvaldkonnas prognoositakse kasvu stabiliseerumist, siis meie ettevõttes leiame, et on hea aeg kasvueesmärkide realiseerimiseks, ütleb Vanalinna Ehitus OÜ personalijuht ja juhatuse liige Aet Urvast.
Arvamused
  • 25.11.19, 06:00
Scania Baltikumi personalijuht: 4 viisi, mille abil töötajat hoida
Iga uus töötaja tuleb korralikult välja koolitada – see võtab aga palju aega ja muud ressurssi. Seetõttu on Scanias värbamisprotsess väga põhjalik, et teha juba alguses õige valik, tõdeb Inga Keres, Scania Baltikumi personalijuht.
Uudised
  • 19.11.19, 07:46
Suur personalijuhtide küsitlus: värbamine ja töötajate hoidmine läheb aina raskemaks?
Eesti vaevleb tööjõukriisi käes – raske on leida nii spetsialiste kui ka lihttöötajaid. Võtsin sihikule personalijuhid ja uurisin, mis nad tööjõuturu olukorrast arvavad ja kuidas teha nii, et hea töötaja ettevõttes püsiks ehk milliseid motiveerimisviise kasutatakse. Samuti uurisin uue aasta plaanide kohta – kas ettevõtetes luuakse uusi ametikohti juurde või neid hoopis vähendatakse? Ja kas sellega tunnetatakse ka lähenevat majanduskriisi?
  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele