1. mai on riigipüha, mis on töötajate jaoks vaba päev. Kas 1. maile eelnev tööpäev on lühendatud ja mida toob töötajale kaasa see, kui tööandjad on nõus andma 2. mail vaba päeva tingimusel, et töötamata päev viiakse üle mõnele teisele puhkepäevale.
Tänavune kevadpüha tooks toreda pika nädalavahetuse ...
Foto: Pixabay
Selleks, et töötajad saaksid kasutada puhkepäevi järjest, võttes arvesse ka töö mugavamat korraldamist, on paljud tööandjad nõus andma 2. mail vaba päeva tingimusel, et töötamata päev viiakse üle töötajale ettenähtud puhkepäevale mõnel muul nädalal pärast 2. maid.
Riigikohtu seisukoht muutis ületunnitöö vaba ajaga hüvitamise tööandja jaoks kulukamaks kui rahas maksmise. Tööõiguse ekspert Heli Raidve sõnul ei piisa töökorralduse reeglitesse kirjutatud üldisest kokkuleppest – iga ületunnitöö juhtum nõuab töötajaga eraldi kokku leppimist.
Ettevõttes toimuvad suured muudatused: osa töödest läheb üle teisele ettevõttele. Kuidas toimub töötajate üleminek ühelt tööandjalt teisele? Lugeja küsimusele vastab tööinspektsiooni nõustamisjurist.
Arvamused Eestis kavandatavate töölepinguseaduse muudatuste kohta jagunevad radikaalselt kaheks: tööandjad näevad selles positiivset muudatust mitte ainult endi, vaid ka töötajate jaoks, ametiühingud aga nõuavad seaduseelnõu ülevaatamist.
Ühisüritused väljaspool kontori- või teenindusruume on hea võimalus üksteist paremini tundma õppida ning omavahelist koostööd toetada. Ettevõtte suvepäevad või meeskonnakoolitus koos kevadrännakuga Eestimaa looduses, sportlikult aktiivsed tiimimängud või ajurünnakud ühisel maitsval õhtusöögil aitavad luua ühtekuuluvustunnet ja tugevdavad meeskonnavaimu. Miks mitte vahelduse mõttes võtta ette teekond Ida-Virumaale, kus ootab palju põnevat ja ainulaadset!