Liigne töösurve ja läbipõlemine võivad viia tõsiste tervisehädadeni. “Sellepärast on oluline õigel ajal jaole saada ja abi otsida ning sealjuures on oma roll nii juhil, kolleegidel kui muidugi ka töötajal endal,” räägib Finesta tööjõurendi osakonna juht Kerli Kadak.
“Töötajate vaimse heaolu eest hoolitsemine on praegu omane pigem suurtele ja rahvusvahelistele ettevõtetele. Seal on puhketoad, töötajad saavad külastada psühholoogi, regulaarselt toimuvad tööstressiteemalised koolitused või loengud,” loetleb Kadak vaid üksikuid võimalusi, mida pakutakse. “Samas on töötajate vaimse tervise teema siiski meie ühiskonnas suhteliselt uus nähtus ja suuremat tähelepanu pälvis see koroonaviiruse puhkedes, kui inimesed koju isolatsiooni jäid,” meenutab Kadak.
Seotud lood
Elektrienergia- ja automaatikalahendusi pakkuv Schneider Electric on üle maailma tuntud mõjuettevõte ehk Impact Company. Ettevõtte Baltikumi personalipartneri Anneli Nelsoni sõnul mõtlevad nad suurelt ning on ammu mõistnud, et töötajate üksnes palgaga motiveerimine ei ole tänapäeval piisavalt sisukas lähenemine ega taga pikaajaliselt jätkusuutlikku tulemuslikkust.