• 08.03.16, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kas töökeskkonnavolinik peab allkirjastama tööõnnetuse raporti isegi siis, kui ta selle tulemustega ei nõustu?

Igal nädalal tööinspektsiooni portaalis Tööelu.ee ilmuv küsimus ja vastus peegeldavad tööelus ettetulevaid probleeme. Seekordsele küsimusele annab vastuse tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Piret Kaljula.
Töökeskkonnavolinik tuleb uurimisse kaasata kohe uurimist alustades.
  • Töökeskkonnavolinik tuleb uurimisse kaasata kohe uurimist alustades. Foto: graphicstock.com
Töökeskkonnavolinik on töötajate esindaja töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas, kelle ülesandeks muuhulgas on ka tööõnnetuste uurimises osalemine. Töökeskkonnavolinik osaleb tööõnnetuste uurimises hääleõigusega, st tööandja peab tegema töökeskkonnavolinikuga tööõnnetuse uurimisel koostööd. Uurimises osalemine tähendab seda, et töökeskkonnavolinik peab saama tutvuda kõigi materjalidega, mis on uurimise käigus kogutud, ning tal peab olema võimalus saada ka täiendavat infot, kui uurimismaterjalid ei vasta kõigile küsimustele.
Tööõnnetust tuleb uurida kümne tööpäeva jooksul alates õnnetuse juhtumisest ja järgneva kolme tööpäeva jooksul tuleb tööõnnetuse raport esitada tööinspektsioonile ja kannatanule või tema huvide kaitsjale. Seega tuleb töökeskkonnavolinik uurimisse kaasata kohe uurimist alustades. Kui tööandja töökeskkonnavolinikku ei kaasa, esitab talle allkirjastamiseks valmis raporti ja volinik ei nõustu koostatud raportiga või soovib tööõnnetuse asjaolusid täpsustada, ei pruugi raport tähtajaks valmis saada.
Kui töökeskkonnavolinik ei nõustu raporti sisuga, soovitame esitada oma vastuväited tööandjale kirjalikult. Juhul, kui tööandja neid vastuväiteid ei arvesta ja nad kokkuleppele ei jõua, jääb raport töökeskkonnavoliniku allkirjata.
Kui kannatanu ei nõustu tööõnnetuse raporti sisuga, tuleb tal esitada tööandjale oma vastuväited. Kui tööandja kannatanu vastuväiteid ei arvesta, on kannatanul õigus kohtusse pöörduda ja raporti sisu vaidlustada.
Allikas: Tööelu.ee

Seotud lood

Juubel
  • 03.02.25, 09:00
Keeltekool Kirjatäht 10: keeleõppest võib saada elumuutev kogemus
Keeltekool Kirjatäht tähistab veeburarikuus kümnendat tegutsemisaastat. Seda, et aeg on tegusalt ja lennates läinud, kinnitab tõsiasi, et ümmarguse tähtpäeva saabumist tuli kooli juhile ning asutajale Ülle Koppelile meelde tuletada. “Numbrid on minu jaoks kõige nõrgem külg. Need ei seisa meeles, kipuvad ununema ja sassi minema,” naerab ta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele