• 08.09.16, 13:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maris Lauri: võrreldes buumiga on teisiti

Riigikogu liige Maris Lauri võrdles praegust olukorda palgaturul buumi ajaga, kuid tõdes, et päris buum see siiski ei ole.
Maris Lauri, riigikogu liige
  • Maris Lauri, riigikogu liige Foto: Raul Mee
„Meil on paralleele 2007.–2008. aastaga, aga samas on palju ka teisiti,” ütles Lauri.Lauri tõi Äripäeva konverentsil Palga Päev 2016 näiteks, et tööturul on töötajaid ligi 60 000 vähem, ettevõtetel ei ole oma teenust ja kaupa kuskile müüa ehk ei ole nõudlust, keskmine palk kasvab seal, kus lisandväärtus ei kasva. „Rahulolematus on kasvanud, inimestel on ootus, aga reaalsus ei vasta nende tegelikkusele. Inimesed tunnevad, et nad elavad halvemini,” lausus Lauri.
Mis puudutab seda, et riik on olnud palgakasvu vedur, siis see on Lauri sõnul keerulisem, kui pealtnäha paistab. „Me peame tegema vahet, et meil on olemas ametnike seltskond, meil on omavalitsuste töötajad, õpetajad, arstid, päästetöötajad, politseinikud,” sõnas ta. „Kui öeldakse, et riigitöötajatel palgad tõusid, siis on kõik vihased. Siis räägitakse, et miks politseinikel või õpetajatel palgad ei tõuse või tõstetakse liiga vähe, ja siis on jälle kõik pahased.”Lauri sõnul peaks siis küsima, et mida me õigupoolest tahame, millised palgad võiksid tõusta ja millised mitte. Kindlasti võiks Lauri sõnul tõsta õpetajate palku. „Meditsiinitöötajate puhul on küsimus selles, et sama probleem on ülemaailmne, arstid saavad liikuda ühest riigist teise ja on alati riike, kes on nõus rohkem maksma.” Lauri hinnangul ei peaks arstide palku nii palju tõstma. „Paljud arstid on öelnud, et tõsta tuleks hoopis hooldajate ehk madalama astme töötajate palkasid,” lausus Lauri.* Artikkel on ilmunud Äripäevas.
Autor: Alyona Stadnik, Äripäeva uuriv ajakirjanik ja palga TOP-i koostaja

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.11.24, 17:36
Kuidas täpse tööajaarvestusega aja- ja rahapõletamist vältida?
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Personaliuudised esilehele