Eile, 7. septembril toimus Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses taas konverents Palga Päev, mis keskendus palgaturul toimuvale ja muule palgaga seonduvale.
- Palga Päev Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses Foto: Raul Mee
Üks Palga Päeva konverentsi teemapüstitusi oli küsimus, kuhu poole kaldub palgamull. Kas sel on veel ruumi paisuda või on oodata peatset lõhkemist? Või tõmbub mull sisinal kokku tagasi ja suurem kahju jääb sündimata?
Riigikogu liige Maris Lauri tõdes, et praeguse olukorra ja möödunud masu vahel võib küll teatavaid paralleele tõmmata, ent see pole siiski sama. Lauriga nõustub ka SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, kes leiab, et meie 8-protsendiline majanduskasv on väga kiire. Ta toob näite, et kui buumi ajal tõusid palgad viiendiku võrra ja oli tohutu inflatsioon, siis praegu jääb rohkem raha kulutamiseks, kuna hinnad on langenud.
Konverentsi teemadering hõlmas peale palgastatistika ka olukorda laiemalt: mis motiveerib töötajat ning missugused on levinud ja missugused vähem levinud soodustused töökohal (Ilmar Põhjala, Fontes; Ivo Suursoo, Columbus Eesti, kuidas värvata korraga suurt hulka inimesi (Ulvi Parksepp, Hilton) ja missugune näeb välja suurettevõtte motivatsioonipoliitika (Terje Kuusik, Telia). Maksu- ja tolliameti tegevusest andis ülevaate Rivo Reitmann ning palgavaidlustest tööõiguse jurist Heli Raidve.
Valikuga eilsete esinejate ettekannete kokkuvõtetest võid tutvuda siin:
NB! Leia ennast ja kolleege allolevast mahukast galeriist (129 fotot, autor Raul Mee)!
Galerii: Palga Päev 2016 (7.09.2016)
129 fotot
- Galerii: Palga Päev 2016 (7.09.2016) Foto: Raul Mee
Seotud lood
Majanduslikult keerulisemal ajal pööratakse kuludele aina rohkem tähelepanu ning seetõttu on tavaline, kui juhtkond nõuab tõestust tehtud või tehtavate investeeringute vajalikkuse osas. Ühelt Eesti ettevõttelt päris juhtkond aru, kui kasulik on täpse tööaja planeerimise tarkvara ning selgus, et see hoidis kokku kümneid ja sadu graafikuväliselt paberile märgitud töötunde kuus.